- Hírek
Polgáron is elültették a Tudomány fáját
Balatonfüred után elsőként
A kisváros az elsők között ültette el a tudomány fáját, ezzel példát mutatva a Tudománybarát Település Mozgalom többi tagjának.
Polgár a közelmúltban csatlakozott a Tudománybarát Település Mozgalomhoz, és rögtön egy látványos eseménnyel hívta fel magára a figyelmet: A Tudomány fájának elültetésével, melyben úttörő, hiszen az első települések között van. A Tudomány fája a TUBA Mozgalom egyik kezdeményezése, egy gesztus, amellyel szimbolikusan is jelezzük a tudás fontosságát, termékenységét, és örökkévalóságát. A mozgalom fontos eleme, hogy a Tudománybarát Település elismerésre pályázó városok és falvak elültessék ezt a fát, mely így fizikai valójában is emlékezteti az ott élőket arra, amit képvisel. Ezt az eseményt Polgár városa a helyi középiskola 60. születésnapjának ünneplésével kötötte össze.
Andorkó Mihályné alpolgármester mondott beszédet ezen a jeles alkalmon, mely így hangzott:
„A József Attila Gimnázium, ma már szakképző iskola 60 éves fennállását ünnepeljük – ennek során az első érettségiző osztály és a Tudománybarát Település Mozgalomhoz történő csatlakozás okán, egy maradandó jelképet is állítunk: ezt az emlékfát, a Tudomány fáját.
Tesszük ezt azon okból is, hogy településünk idei évben csatlakozott a Magyar Tudományos Akadémia által létrehívott Tudománybarát Település Mozgalomhoz, hiszen városunk szülöttei között is vannak olyan nagy nevek, akik valamely tudománynak szentelték életüket.
A fa a tudomány és az élet folytonosságának szimbóluma is: ahogyan az iskola generációról generációra adja tovább a tudást, úgy őrizzük mi is azok emlékét, akik részesei voltak ennek a közösségnek.
Ez az emlékfa hosszú évtizedeken át hirdetheti az iskola múltját, jelenét és jövőjét, és emlékeztet arra, hogy a tudásba fektetett munka mindig gyümölcsöt hoz.”
Polgár, 2026. április 25.
A fotó illusztráció
Forrás: Pexels