Ismét mozgásban
A TUBA vándorkiállítása Szegedre érkezett
A Magyar Tudományos Akadémia alapításának 200. évfordulójára készült interaktív vándorkiállítás most Pécsre érkezett: a Kossuth tér keleti oldalán várja a látogatókat.
Mozgásban a tudomány – MTA200 néven indult el az MTA Tudománybarát Település (TUBA) Mozgalom vándorkiállítása. Az első állomás a Millenárison volt, ahol a kiállítás a Science Expo programjai között kapott helyet.
Az államalapítás ünnepén Balatonfüreden mondott beszédet Freund Tamás, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, aki innen indította útjára a Tudománybarát Település Mozgalmat. Az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából több MTA doktora és akadémikus állami kitüntetésben részesült.