Varázslatos Magyarország – Az év természetfotósa 2025 – természetfotó-kiállítás
Babits Mihály Kulturális Központ
Szekszárd
Kiállításmegnyitó:
2026. FEBRUÁR 5., CSÜTÖRTÖK 17:30
Köszöntőt mond: Varga Dalma, a Babits Mihály Kulturális Központ szakmai igazgatóhelyettese
A kiállítást megnyitja: Kalotás Zsolt természetfotós, a naturArt alapító elnöke
Közreműködő: Szekszárd Junior Stars Big Band
Helyszín: Babits Mihály Kulturális Központ, Márványterem
A belépés díjtalan.
Megtekinthető: 2026. február 26-ig hétfőtől péntekig 10-17 óra, szombaton 10-14 óra között, vasárnap zárva.
Fotó: Litauszki Tibor – Alpesi sziluett
VARÁZSLATOS MAGYARORSZÁG
A Varázslatos Magyarország az év 365 napján mozgásban tartja a magyar természetfotósokat. A szervezet 2025-ben vette át a mintegy 30 éves múltra visszatekintő Az év természetfotósa pályázat, díjátadó és kiállítássorozat szervezését a Magyar Természetfotósok Szövetségétől. Az alapítók 1990-es célkitűzése az volt, hogy egy olyan fotós közösséget hozzanak létre, ahol az alkotók a természetfotók segítségével járulnak hozzá a természet- és környezetvédelemhez, valamint a társadalom szemléletformálásához.
Azzal, hogy a két legrangosabb természetfotós pályázat – a nemzeti parkjaink világát bemutató A magyar természetfotó nagydíja és a határokon átívelő, a világ csodáit kutató Az év természetfotósa – egy kézbe került, az év 365 napján kihívást és bemutatkozási lehetőséget kínál a magyar természetfotósoknak. A pályázó fotósok eddig nemcsak itthon, hanem világszerte is rendkívüli eredményeket értek el, és a világ élvonalába tartozó természetfotósok között tartják számon őket. A szervezet hisz abban, hogy a fúzióval minden hazai fotós számára lehetőséget biztosít arra, hogy munkáikat méltó módon bemutathassák, és határainkon túl is egyre nagyobb eredményeket érhessenek el.
Az év természetfotósa pályázat minden évben egyszer kerül megrendezésre, amikor a fotósok másfél hónapon keresztül pályázhatnak egy 30, ifjúsági kategória esetén 15 darabos portfólióval, és elnyerhetik az „Az év természetfotósa”, az „Az év ifjú természetfotósa” és az „Az év természetfotója” címet.
